Колективний Договір

Колективний договір
між адміністрацією  та профспілковим комітетом
------------------------------------------------------------------------------------  Загальні положення
 
1.1. Даний колективний договір укладено відповідно до Законів України «Про колективні договори і Угоди», «Про соціальний діалог в Україні», Галузевої, обласної та районної Угод, законів про освіту, інших законодавчих актів України.
1.2. На підставі колективного договору, який є нормативним актом соціального партнерства, здійснюється регулювання трудових відносин, що стосуються інтересів працівників даного навчального закладу 
1.3 Сторонами колективного договору є адміністрація, яка здійснює державний контроль за станом організації навчально-виховного процесу, надання освітніх послуг,  та профспілковий комітет як єдиний повноважний представник і захисник інтересів працівників.
1.4.. Працівники колективу  наділяють профком правом представляти їх інтереси при веденні переговорів, розробці і прийнятті колективного договору, здійсненні контролю за виконанням зобов’язань сторін на період його дії.
1.5.  Положення колективного договору діють безпосередньо та поширюються на всіх без винятку працівників.
1.6. Профком згідно статутних вимог  має право заслуховувати членів комісій профкому, рядових працівників, керівника  по питаннях, що стосуються виконання зобов’язань сторін та інших питаннях, що перебувають у компетенції профспілок.
1.7. З метою недопущення  порушень трудового законодавства керівник закладу освіти щорічно звітує про стан дотримання законодавства про працю та  протокольно погоджує питання соціально-економічного характеру з профкомом.
1.8. Гарантії, передбачені даним колективним договором, є мінімальними, а соціально-економічні пільги, гарантії та компенсації, які передбачені колективними договорами у закладах освіти, не можуть бути нижчі від рівнів, встановлених законодавством,  Генеральною, Галузевою, обласною та районною  Угодами.
1.9.Сторони визнають, що умови цього  колективного договору, які  погіршують становище працівників порівняно з чинним законодавством та Угодами вищого рівня, є недійсними.
1.10. Колективний договір може бути розірваний або доповнений тільки за взаємною домовленістю Сторін після проведення переговорів. Пропозиції однієї із Сторін є обов’язковими до розгляду іншою Стороною. Рішення щодо них приймаються за згодою сторін у 10-денний термін.
1.11.Зміни, що випливають із змін  до чинного законодавства та Галузевої Угоди, застосовуються без внесення змін до цього колективного договору.
1.12. Профком у п’ятиденний термін з дня підписання колективного договору подає його  на повідомну реєстрацію та у тижневий термін з дня реєстрації забезпечує доведення змісту колективного договору  до відому колективу.
1.14. Колективний договір, укладений на 2017-2020 роки,  набуває чинності з моменту підписання представниками Сторін і діє до укладення нового або перегляду  чинного.
1.15. Жодна із Сторін, що уклали колективний договір, не може впродовж встановленого терміну його дії в односторонньому порядку припинити виконання взятих на себе зобов’язань.
1.16. Сторони створюють умови для інформаційного забезпечення працівників щодо стану виконання норм і положень колективного договору, дотримуючись періодичності оприлюднення відповідної інформації не рідше одного разу на півріччя.
1.17. За необхідності внесення змін та доповнень   до колективного договору Сторони діють  у такому порядку:
-  одна із Сторін повідомляє іншу Сторону і вносить сформульовані пропозиції щодо змін;
-    у семиденний строк   Сторони розпочинають переговори;
-    після досягнення згоди Сторін щодо внесення змін оформляється відповідний протокол.
1.18. Колективний договір поширюється на членів Профспілки.
 
ІІ. Виробнича діяльність і трудові відносини, створення умов для забезпечення стабільної роботи закладу освіти, гарантії зайнятості
                      Адміністрація  зобов’язуються:
2.1. Забезпечувати ефективну діяльність закладу освіти, виходячи з фактичних обсягів фінансування та  раціонального використання  позабюджетних коштів, створити необхідні організаційні, матеріально-фінансові умови для реалізації пріоритетних напрямів розвитку освіти.
2.2. Сприяти зміцненню навчально-матеріальної бази  та створення нормальних санітарно-гігієнічних умов для ефективної  роботи.
2.3. З метою збереження освітньої мережі, здійснення Конституційного права громадян на обов’язкове охоплення дітей дошкільною освітою не допустити необґрунтованого закриття закладу.
2.4. Повідомляти профком  за 3 місяці про внесення змін в організацію навчання і праці (умови праці, скорочення чисельності працівників, кількість класів, ліквідація класів,груп, тощо).
2.5. Сприяти працевлаштуванню випускників навчальних закладів за отриманою спеціальністю.
2.6. При прийнятті на роботу враховувати наявність вакансій і повного навантаження.
При звільненні педагогічних працівників вивільнені години розподіляти в першу чергу між тими працівниками, які мають неповне тижневе навантаження, враховуючи фах.
При встановленні вихователям навчального навантаження на новий навчальний рік зберігати, як правило, його обсяг, а також дотримуватися принципу наступності роботи у  групах.
2.7. Залучати до виховної  роботи сумісників лише при умові забезпечення штатних педагогічних працівників навчальним навантаженням в обсязі не менше ставки.
2.8. Встановлювати неповне тижневе навантаження лише за письмовою згодою працівника.
2.9. Надавати можливість жінкам, які мають дітей до трьох (в окремих випадках – до шести) років, працювати на умовах неповного робочого часу.
2.10. Відповідно п. 6.5. Положення про порядок найму та звільнення педпрацівників закладів освіти, не допускати звільнення з роботи по ст.40 п.1 КЗпП України до закінчення навчального року.
2.11. Вважати неприпустимим застосування заходів адміністративного впливу до керівника установи у випадку відстоювання ним законних прав та інтересів трудового колективу.
2.12. Надавати працівникам, що звільняються на підставі п.1 ст. 40 КЗпП України, можливість в робочий час протягом 8 год. на тиждень час для пошуку нового місця роботи.
2.13. Відповідно до ст. 50 Закону України «Про освіту» і ст. 247 КЗпП України враховувати думку колективу, профспілкового комітету при призначенні керівника.
2.14. В разі потреби безперешкодно надавати профкому оперативну інформацію щодо стану фінансування, виплати заробітної плати та інших платежів.
 Надавати необхідну оргтехніку вихователям, які атестуються на звання «Вихователь-методист», для підготовки ними навчально-методичних розробок.
2.15. При прийнятті на роботу враховувати думку працівників однойменних спеціальностей, якщо вони не мають повної ставки заробітної плати. Приймати на роботу сумісників при умові забезпечення штатних працівників ставкою.
2.16. Не допускати економічно і соціально необґрунтованого скорочення робочих місць, звільнень працівників, порушення їх інших трудових гарантій при зміні організаційно-правових форм та реорганізації установи освіти, зокрема при утворенні територіальних громад.
2.17. Забезпечити встановлення працівникам за їх заявою неповного робочого часу  згідно з чинним законодавством.
2.18. Узгоджувати з профспілковим комітетом рішення про зміни в організації виробництва і праці, скороченні чисельності або штату працівників не пізніше, ніж за 3 місяці до намічених дій.
2.19. Сприяти забезпеченню належного фінансування  при організації курсової перепідготовки педагогів. Забезпечити  обов’язкове проходження курсів педагогічними працівниками 1 раз на 5 років.
2.20. Адміністрація сприятиме зміцненню виробничої та трудової дисципліни в закладі освіти.
2.21. Вживатиме всіх можливих  заходів для недопущення масових вивільнень працюючих з ініціативи власника (понад 3% від загальної кількості працюючих)
2.20. Забезпечить  дотримання на місцях встановлених чинним законодавством норм тривалості робочого часу і відпочинку, надання працівникам  щорічних відпусток відповідної тривалості згідно з  Законом України «Про відпустки», в т.ч. соціальних відпусток матерям, працівникам, що навчаються без відриву від виробництва,  додаткових відпусток згідно колективного договору та інших видів відпусток згідно діючого законодавства.
Сторони Угоди домовились:
 
2.21. Розглядати колективні трудові спори відповідно до Закону України  «Про порядок вирішення колективних трудових спорів (конфліктів)»., прагнути до  їх розв’язання шляхом взаємних консультацій, переговорів, залученням до їх розгляду КТС, правової допомоги  голови ради Профспілки, при потребі -   правових інспекторів обласної організації Профспілки, правової служби ЦК Профспілки працівників освіти.  
Профком  зобов’язується:
2.26. Надавати юридичну та методичну допомогу адміністрації  в питаннях трудового законодавства та відповідно до своїх повноважень у вирішенні питань виробничого характеру.
2.27. Контролювати дотримання чинного законодавства про працю.
2.28. Знайомити членів  Профспілки з нормативними документами з питань  трудового законодавств шляхом надання усних та  письмових роз’яснень, копій документів, надавати своєчасну поточну інформацію з питань соціального захисту членів профспілки, при потребі -  і на електроносіях.
2.29. Сприяти зниженню соціальної напруги в трудовому колективі, удосконаленню виробничих відносин, зміцненню трудової дисципліни.
2.30. Надавати юридичну та методичну допомогу створеній комісії по трудових спорах.
2.31. Вносити пропозиції до органів виконавчої влади, які будуть забезпечувати соціально-економічні і правові гарантії працівникам, в разі зміни форм власності та реформуванні закладу освіти.
2.32. Не знімати з профспілкового обліку звільнених по ст. 40 п.1 працівників до їх працевлаштування,  які мають право поворотного повернення на попереднє  місце роботи  протягом року .
2.33. Усіма можливими законними засобами виступати на захист керівника закладу  освіти, до якого несправедливо застосовуються заходи адміністративно-дисциплінарного впливу через відстоювання інтересів трудового колективу і окремих членів профспілки.
2.36. Контролювати взаємодію керівництва навчального закладу з профкомом у питаннях виробничої діяльності,  зокрема:
- при прийнятті на роботу;
- складенні розкладів, тарифікацій, затвердженні правил ВТР, графіків відпусток, розкладу уроків, складу атестаційних комісій;
- при звільненні працівників з ініціативи адміністрації; накладенні дисциплінарних стягнень тощо.
2.37. Направляти пропозиції щодо покращення соціально-правового захисту учасників навчально-виховного процесу в раду Профспілки, обком та ЦК профспілки працівників освіти і науки, Міністерство освіти і науки України, в разі потреби – листи та телеграми до Кабінету Міністрів України та Верховної Ради України.
ІІІ. Оплата праці і захист заробітної плати
Адміністрація  зобов’язуються:
3.1. Періодично інформувати колектив  про використання бюджетних та спонсорських  коштів.
3.2. Не використовувати контрактну систему при прийнятті на роботу.
3.3. Зберігати за профспілковим активом середню заробітну плату на час виконання ним громадських доручень, участь в роботі комісій, пленумів, конференцій, навчання на курсах профактиву.
3.4. Зберегти своєчасне утримання і безготівковий перерахунок профспілкових внесків згідно заяв членів Профспілки.
3.5. Сприяти забезпеченню оплати праці за роботу в понадурочний час, в святкові та вихідні дні в подвійному розмірі,  лише за письмовою  згодою працівника надавати інший день відпочинку.
3.7. Час простою не з вини працівника вважати його робочим часом.
  Забезпечити оплату простою:
 -  працівникам, включаючи непедагогічних, не з їх вини, в розмірі середньої заробітної плати, але не менще тарифної ставки(посадового окладу);
  У зазначений час  всі працівники залучаються до навчально-виховної, організаційно-педагогічної, господарської, іншої роботи, передбаченої правилами ВТР, в межах  їх тижневого навантаження (п.77 Інструкції про оплату праці працівників освіти»).
3.8. Здійснювати виплату педагогічним працівникам винагороди за сумлінну працю, зразкове виконання службових обов’язків в розмірі до посадового окладу (ставки з/п) з урахуванням підвищень, виплату оздоровчих педагогічним працівникам -     у розмірі посадового окладу одночасно із виходом у відпустку.
Тим працівникам, які відпрацювали неповний навчальний рік, виплачувати  грошову винагороду пропорційно відпрацьованому часу згідно Положення, яке  є додатком до цього  колективного договору.
3.9. При виробничій необхідності встановлювати розміри доплат за суміщення професій, посад, розширення зони обслуговування, за виконання обов’язків тимчасово відсутніх працівників без звільнення від своєї основної роботи на підставі  діючого колективного договору,  районної Угоди та у відповідності до чинного законодавства.
3.10. Домагатися спільно з профкомом  своєчасного проведення індексації заробітної плати у зв’язку із зростанням цін на споживчі товари і послуги відповідно до чинного законодавства.
3.11. Забезпечити працівників освіти ставкою заробітної плати на рівні не нижчому мінімальної, встановленої в державі Законом України «Про державний бюджет». Про зміну умов оплати праці в бік зменшення з об’єктивних причин попереджати письмово працівника не пізніше, як за 2 місяці відповідно до ст.ст.32, 100  КЗпП України.
3.13. Забезпечити оплату праці працівників за заміну будь-яких категорій тимчасово відсутніх працівників у повному розмірі за кваліфікацією працівника, який проводить заміну.
3.14. Позачергова атестація проводиться не раніше, як через 2 роки після попередньої для осіб, які виявили бажання підвищити встановлену їм кваліфікаційну категорію, або за ініціативою адміністрації, якщо вони знизили рівень своєї роботи.
3.15. Проводити тарифікацію одночасно на І та на ІІ півріччя (лише після попереднього розподілу навчального навантаження в погодженні з профспілковим комітетом) до 5 вересня  навчального року. Не допускати зміни тижневого навантаження педпрацівників протягом навчального року з незалежних від них причин. В разі вибуття дітей з групи, змін у мережі після затвердження тарифікації зберігати за працівниками заробітну плату, встановлену при тарифікації до кінця навчального року.
3.16. Враховуючи норму п.3 ст.179 КЗпП України про право матерів, що знаходяться у відпустках по догляду за дітьми віком до трьох або шести років, вийти на роботу до закінчення терміну відпустки, тарифікувати таких жінок щороку станом на 5 вересня на рівні з іншими педагогами, вказуючи обсяг їх попереднього тижневого навантаження, який був перед виходом у декретну відпустку.  
3.17. Не допускати вилучення і використання не за призначенням позабюджетних коштів.
3.18. Відповідно до ст. 30 Закону України «Про оплату праці» при кожній виплаті заробітної плати повідомляти працівників про загальну суму заробітної плати з розшифровкою всіх нарахувань та відрахувань. Відомості про заробітну плату отримувати в бухгалтерії відділу освіти  через представника навчального закладу, визначеного наказом керівника, або керівнику.
3.19. Терміни  своєчасної виплати заробітної плати працівникам: не рідше 2-х разів на місяць -  до 16-го числа поточного місяця та 2 числа наступного місяця.
3.20.  Здійснювати додаткову оплату за роботу в нічний час (з 22-ї години вечора до 6-ї години ранку) у розмірі 40 % посадового окладу, а також встановлювати надбавки відповідно до додатку № 3  цього колдоговору
 
3.21. Авансувати оплату відряджень працівникам, які направляються на курси підвищення кваліфікації, змагання, олімпіади тощо за заявою працівника.
3.22. Здійснювати виплату заробітної плати через установи банків відповідно до чинного законодавства лише на підставі особистих заяв працівників.
3.23. Забезпечити встановлення надбавки  педагогічним працівникам за престижність педагогічної праці відповідно  до 20% посадового окладу.
3.24. Не застосовувати контрактну форму трудового договору, в тому числі щодо працюючих пенсіонерів, осіб передпенсійного віку.
Трудові договори, що були переукладені один чи декілька разів, вважати такими, що укладені на невизначений строк. 
 
Сторони угоди домовились:
3.25. Вживати заходів для своєчасного  підвищення рівня заробітної плати працівників галузі відповідно до урядових  постанов.
3.26. Постійно контролювати проведення доплат:
- за роботу в нічний час (40 %);
- за важкі і шкідливі умови праці (10-12 %);
- за прибирання санвузлів - 10% та   приготування та використання  в роботі дезінфікуючих засобів  - 10 % без атестації робочих місць.
- за роботу в понадурочний час і у святкові та вихідні дні (в подвійному розмірі).
ІУ. Режим праці і відпочинку, соціальні гарантії
 Адміністрація зобов’язєються:
4.1. Забезпечувати додержання чинного законодавства щодо гарантованих норм робочого часу для всіх категорій працівників, виходячи з п’ятиденного робочого тижня та 40-годинної  тривалості робочого часу на тиждень, крім тих категорій працівників, яким відповідно до чинного законодавства встановлена скорочена тривалість робочого часу.
4.2. У вихідні і святкові дні у навчально-виховному закладі можуть запроваджуватись чергування працівників за списком, погодженим з профспілковим комітетом, для безперебійного розв’язання поточних невідкладних питань, які не входять до кола обов’язків працівників, з подвійною оплатою відповідно до ст.72 КЗпП України.
4.3. Сприяти розробленню і виконанню у навчальному закладі, посадових обов’язків працівників, правил внутрішнього трудового розпорядку, погодженню з профкомами часу початку і закінчення роботи,  запровадити підсумковий облік робочого часу для операторів газової котельні.
4.4. Надавати працівникам щорічні основні відпустки тривалістю, передбаченою ст. 6 Закону України «Про відпустки».
4.5. Надавати додаткові оплачувані відпустки працівникам за ненормований робочий день тривалістю 7 календарних днів згідно зі списком робіт, професій і посад, відповідно до додатку № 1 до цієї Угоди.
4.6. Забезпечити встановлення працівникам доплати за важкі і шкідливі умови праці залежно від атестації робочих місць і нормативних актів згідно з додатком № 2.
4.7. Надавати додаткові оплачувані відпустки жінкам (опікунам, усиновителям, батьку в разі тривалої хвороби матері), що мають 2-х дітей віком до 15 років або дитину-інваліда, тривалістю 10 календарних днів, при наявності двох підстав – 17 календарних днів, а також матерям, що самі виховують дитину – 10 календарних днів без врахування неробочих та святкових днів.
Визначити черговість надання відпусток згідно з графіками, затвердженими керівникоми та погодженими з профкомом:
на початку календарного року – до 30 січня (попередній графік)
на кінець навчального року – з 1-25 червня залежно від категорій працівників, яким надається відпустка (остаточний графік).
 
4.9. Керівник навчального закладу, непедагогічні працівники, за фахом педагоги, мають право на виховательську роботу  в межах основного робочого часу.
4.10. Створити комісію по трудових спорах у колективі.
4.11. Привести у відповідність із чинним законодавством Правила ВТР.
4.12. Надавати голові профкому за виконання громадських обов’язків – 3 дні додаткової оплачуваної відпустки, а також – вільний від роботи час не  менше 3 год. на тиждень (рекомендовано - четвер) для участі у семінарах, нарадах профспілкового активу.
4.13. Надавати відпустку працівникам на санаторно-курортне лікування тривалістю до 21 календарного дня з частковою оплатою за рахунок профспілкових коштів в рахунок зароблених днів щорічної відпустки.
4.14.Надавати працівникам освіти відпустки без збереження заробітної  плати  у зв’язку із сімейними обставинами на терміни, передбачені ст. 25 та частиною першою ст.26 Закону України «Про відпустки» тривалістю не більше 14 календарних днів.
4.15. Забезпечувати гарантії держави педагогічним працівникам, передбачені ст. 57 Закону України «Про освіту» щодо:
- отримання грошової винагороди педагогічним працівникам у розмірі  до посадового окладу згідно Положення про виплату грошової винагороди (додаток № 6  до колективного договору);
- отримання відпускних в повному обсязі перед виходом у відпустку;
- виплати оздоровчих в розмірі  посадового окладу одночасно із наданням чергової відпустки;
- преміальних – до посадового окладу на підставі наказу керівника, погодженого з профспілковим комітетом, та Положення про преміювання даного навчального закладу. Керівники преміюються на підставі Положення, розробленого радою Профспілки та погодженого  з начальником відділу освіти, (додаток № 7  );
- забезпечення педпрацівників сільської місцевості та селищ міського типу безплатним опаленням та освітленням у межах встановлених норм;
4.16. Не заперечувати проти надання матеріальної допомоги на оздоровлення та виплати винагороди за сумлінне виконання посадових обов’язків працівникам навчально-допоміжного та обслуговуючого персоналу відповідно до п.4 Постанови Кабінету Міністрів України від 30.08.2002 року № 1298.
4.17. Шляхом використання прямої взаємозаміни занять або за власний рахунок надавати працівникам вільний від роботи час для відзначення особистих ювілеїв, у разі особистого шлюбу, шлюбу дітей, народження дитини, смерті близьких родичів, для догляду за хворим членом сім’ї, батькам, чиї діти йдуть до першого класу школи, ветеранам, за роботу в мікрорайоні до 3-х календарних днів, донорам – 1 день із збереженням заробітної плати. 
 
4.18.Забезпечити працевлаштування на вільні та новостворені робочі місця педпрацівників, зареєстрованих в Державній службі зайнятості, надаючи перевагу професійно досвідченим працівникам 
  
4.19 Не допускати укладення з ініціативи органів місцевого самоврядування в односторонньому порядку трудового договору у формі контракту з керівниками загальноосвітніх навчальних закладів комунальної форми власності. Не допускати переукладення з ініціативи власника безстрокового трудового договору на строковий з підстав досягнення працівником пенсійного віку. 
4.20. У разі, коли день виплати заробітної плати збігається з вихідним, святковим або неробочим днем, вимагати виплати заробітної плати напередодні 
4.21.Забезпечити матеріальне стимулювання переможців конкурсів  «Вихователь року», «Колискова пісня»  згідно  з Положеннями спільно з районною радою Профспілки.
 4.22. Забезпечити безготівковий порядок сплати членських внесків згідно з особистими заявами працівників та їх перерахування на рахунок районної ради профспілки працівників освіти не пізніше 3-х банківських днів після виплати заробітної плати 
4.23.   В разі виникнення вакансій чи вивільнених годин  в першу чергу довантажувати працівників, які мають відповідну освіту, але не мають повної ставки з/плати в цьому закладі.
 4.24.   При умові забезпечення штатних працівників повною ставкою з/плати надавати перевагу у працевлаштуванні випускникам вищих навчальних закладів, що проживають в районі, а також тим педагогам, що зареєстровані в Державній службі зайнятості.
 
 
4.25. На вакантні посади вихователя призначати в першу чергу працівників  дошкільного закладу, в якому вони працюють не за фахом  за їх письмовою згодою при наявності відповідної фахової освіти.
4.26. Не допускати присвоєння педпрацівникам кваліфікаційної категорії, педагогічного звання без попереднього (не рідше одного разу на 5 років) проходження курсів підвищення кваліфікації.
4.27. Не направляти на курси підвищення кваліфікації педпрацівників в період хвороби та перебування  в черговій та декретній відпустках.
4.28.Як виняток, надавати відпустки без збереження заробітної плати працівникам для завершення лікування від тяжких захворювань та  догляду за хворими рідними по крові чи шлюбу членами сім’ї тривалістю, встановленому у медичному висновку, але не більше 30 днів.
4.29. При призначенні на роботу в заклад освіти знайомити працівників з посадовими обов’язками та правилами ВТР.
 
4.30. Сприяти встановленню доплат за складність і напруженість в роботі до 50% посадового окладу керівникам та заступникам керівників закладів освіти, іншим категоріям працівників, які працюють на мінімальну зарплату (додаток №1 до Угоди).
                   Профком   зобов’язується:
4.31. Здійснювати оперативний контроль за своєчасною виплатою заробітної плати, аналізувати причини порушень термінів виплати, інформувати колектив.
4.32. Вживати заходів щодо усунення порушень чинного законодавства,  своєчасно повідомляти про виявлені порушення районну раду Профспілки працівників освіти.
. 4.33. Проводити роз’яснювальну роботу щодо практики звернення працівників освіти до судів про примусове стягнення невиплаченої вчасно заробітної плати, інших платежів та сум відшкодувань від нещасних випадків і професійних захворювань, в необхідних випадках представляти інтереси працівників у судових та інших державних органах при вирішенні спірних питань з роботодавцем.
4.34. Надавати членам профспілки безкоштовну правову допомогу з питань оплати праці.
4.35. Контролювати забезпечення працівників освіти, що проживають   в сільській місцевості і селищах міського типу комунальними послугами в межах встановлених норм.
4.36. Тримати під постійним контролем забезпечення працівників безкоштовним поїздом   до місця роботи в сільській місцевості.
4.37. Погоджувати з профкомом графіки проведення атестації, тарифікації, преміювання та інших соціально-економічних, правових питань відповідно до додатку № 5 цього колективного договору.
4.38. Дотримуватись принципу добровільності безготівкової сплати членських внесків згідно поданих заяв.
4.39. Взяти під особистий контроль виплату працівнику при припиненні трудового договору внаслідок порушення власником законодавства про працю,  колективного договору  в розмірі не менше чотиримісячного  середнього заробітку  (статті 38, 39 КЗпП України)
 У. Охорона праці, медичне обслуговування
Адміністрація  зобов’язуються:
5.1. Домогтись повного виконання  вимог щодо організації роботи з охорони праці відповідно до Закону України «Про охорону праці», наказу Міністерства освіти і науки України № 563 від 01.08.2001 р. відшкодування шкоди, заподіяної працівникові ушкодженням здоров’я, пов’язаного із виконанням трудових обов’язків.
5.2. Скласти  Комплексну програму запобігання дорожньо-транспортного, побутового і дитячого травматизму невиробничого характеру та забезпечити її виконання.
5.3. Щорічно забезпечувати розробку і виконання комплексу заходів з охорони праці та правил безпеки 
5.4. Забезпечити заклад освіти нормативно-правовими актами з охорони праці.
5.5. Проводити щорічно навчання і перевірку знань кочегарів, (операторів), новопризначених посадових осіб з питань охорони праці, безпеки життєдіяльності, пожежної, радіаційної безпеки тощо.
5.6. На підставі вимог галузевої Угоди між Міністерством освіти і науки України та ЦК Профспілки, обласної та районної Угод розробити Комплексний план поліпшення стану безпеки, гігієни праці, виробничого середовища та профілактики виробничого травматизму на 2017-2020 роки та забезпечити  постійний  контроль за його виконанням.
5.7. Організувати і проводити на належному професійному рівні разом з відділом освіти  та спеціальною комісією за участю представників, Держгірпромнагляду, держпожнагляду, енергонагляду, будівельників ретельне обстеження технічного стану будівель, котельні при необхідності робити технічну експертизу для визначення можливості їх подальшої експлуатації.
5.8. Забезпечити  належний санітарний та тепловий режим.
5.9 Виконувати до 1 жовтня всі заплановані роботи по підготовці дошкільного закладу до роботи в осінньо-зимовий період.
5.10. Забезпечити дотримання посадовими особами вимог охорони праці, технологічної дисципліни. Не допускати працівників до роботи на несправному обладнанні.
5.11. Щорічно виносити на обговорення колективу за участю комісії з охорони праці від профспілкового комітету питання створення належних умов і безпеки праці, вжиття заходів для недопущення виробничого травматизму і професійної захворюваності. 
5.12. Сприяти організованому проведенню до початку навчального року планового медичного та профілактичного оглядів працівників за рахунок коштів, передбачених бюджетом на утримання закладів охорони здоров’я, не допускаючи їх оплати працюючими за власні кошти відповідно до Порядку проведення обов’язкових профілактичних медичних оглядів, передбаченого постановою Кабінету Міністрів України №559 від 23.05.2001 року.
5.13. Забезпечити поступове проведення атестації робочих місць з несприятливими умовами праці відповідно до чинного законодавства.
5.14. Здійснювати доплати працівникам освіти за роботу в важких і шкідливих умовах праці згідно з додатком №2 за результатами  попередньої  атестації робочих місць.
5.15. Надавати додаткові відпустки за роботу зі шкідливими і важкими умовами праці згідно з додатком №4, враховуючи наявність атестації робочих місць.
5.18. Забезпечувати працівників  за рахунок відділу освіти спецодягом, іншими засобами індивідуального захисту,  дезінфікуючими та миючими засобами ( мило, хлорка, інші дозволені в навчальних закладах деззасоби)).
5.19. Щорічно брати участь у Всеукраїнському громадському огляді-конкурсі з  охорони праці в районі відповідно до Положення, затвердженого спільною постановою колегії Міністерства освіти і науки України та президії ЦК Профспілки працівників освіти і науки України від 27.04.2004 року.
5.20. Забезпечити фінансування заходів з охорони праці відповідно до чинного законодавства  в розмірі не менше 0,2 відсотка від фонду оплати праці. 
5.21. Забезпечити спільно з органами державного пожежного нагляду на місцях виконання приписів і додаткових заходів для покращення протипожежного захисту закладу освіти.
5.22. Здійснювати аналіз умов праці, нещасних випадків, що сталися в закладі, і доводити відповідні дані відділу освіти .
5.23. Проводити перевірки опору ізоляції контурів захисного заземлення відповідно до Правил технічної експлуатації електроустановок споживачів, затверджених наказом Мінпалива та енергетики №258 від 25.07.2006 року.
5.24. Тримати під постійним контролем забезпечення навчального  закладу засобами пожежогасіння.
 
Профком зобов’язується:
 
5.25. Забезпечити громадський контроль за додержанням вимог, передбачених нормативними актами з питань охорони праці, створення безпечних і нешкідливих умов праці і належного виробничого побуту, забезпечення працівників засобами колективного та індивідуального захисту.
5.22. Забезпечити участь представників Профспілки у роботі комісій з розслідування причин  нещасних випадків, опрацювання заходів щодо їх попередження.
5.23. Домагатися своєчасного і повного відшкодування роботодавцем шкоди, заподіяної працівникові каліцтвом або іншим ушкодженням здоров’я, пов’язаним із виконанням ним трудових обов’язків, а також виплат одноразової допомоги згідно з Законом України «Про охорону праці»
5.24.Забезпечити контроль за своєчасною і повною виплатою допомоги у зв’язку із тимчасовою втратою працездатності, вагітністю та пологами, при народженні дитини та інших соціальних виплат згідно з чинним законодавством.
5.25. Спільно з відділом освіти організовувати участь закладу освіти у Всеукраїнському огляді-конкурсі з охорони праці.
5.27. Включати в колективні договори та Угоду зобов’язання щодо пільг та компенсацій працюючим в шкідливих умовах праці, забезпечення спецодягом та іншими засобами індивідуального захисту.
5.28. Інформувати органи виконавчої влади про факти порушень законодавства, усунення яких потребує втручання з боку держави.
УІ. Розвиток соціального партнерства
Сторони колективного договору домовились про наступне:
6.1. Вносити пропозиції суб’єктам права законодавчої ініціативи, відповідним органам державної влади , органам Профспілки працівників освіти і науки до проектів законів та нормативно-правових актів, що стосуються соціально-трудової сфери працівників освіти.
6.2. Сприяти:
- укладенню колективних договору, на який  поширюється дія Угод вищого рівня.
- систематичному контролю за виконанням Закону України «Про колективні договори та Угоди».
 Керівник на запрошення профспілкових органів братиме участь в заходах Профспілки, спрямованих на захист трудових, соціально-економічних прав працівників:
- забезпечить відповідне погодження з профспілковим комітетом,  всіх питань соціально-економічного характеру, зазначених у колективному договорі та діючій  районній Угоді.
- надаватиме відповідну інформацію з питань оплати праці та інших питань, які стосуються прав та інтересів працівників;
- сприятиме профспілковим органам у забезпеченні навчання учасників колективних переговорів;
- не допускатиме втручання в статутну діяльність організаційних ланок Профспілки;
-  підтримуватиме безготівковий порядок сплати членських внесків згідно з особистими заявами працівників на рахунок Тульчинської районної ради профспілки працівників освіти на договірних  умовах;
Сторони  співпрацюватимуть з Управлінням Державної інспекції праці в Вінницькій області, з районною та з обласною організаціями Профспілки з метою недопущення порушень чинного законодавства та вирішення трудових спорів і конфліктів в інтересах членів Профспілки;
  Сприятимуть укладенню колективного договору відповідно до порядку, визначеного Законом  України «Про колективні договори та угоди»
УІІ. Контроль за виконанням Угоди та відповідальність Сторін
7.1. Контроль за виконанням колективного договору здійснюється Сторонами, що його приймали (узгоджувальною комісією)
7.2. Стан виконання цього колективного договору розглядається раз на півріччя на засіданні робочої комісії, що вела переговори. Про виконання колективного договору ведеться протокол  зборів трудового колективу, який зберігається у керівника.
7.3. Зміни та доповнення до колективного договору вносяться за взаємною згодою Сторін.
7.4. Рішення про початок колективного трудового спору приймаються лише після розгляду спірних питань на засіданні спільної робочої комісії, про що складається протокол розбіжностей.
7.5. Колективний договір набирає чинності з дня його підписання Сторонами і діє до прийняття нового.
7.6. За 3 місяці до закінчення строку дії цього коллективного договору за ініціативою однієї із Сторін розпочинаються переговори щодо укладення колективного договору на наступний період.
7.7. Дія колективного договору  може бути припинена або анульована лише за взаємною домовленістю Сторін. 
7.8. Невиконання керівником положень колективного договору є підставою для розірвання трудового договору з ініціативи працівника.
Цей колективний договір  підписаний а в трьох примірниках, які зберігаються у кожної із Сторін і та за місцем реєстрації , і  мають однакову юридичну силу.
Додаток №1
до колективного договору між адміністрацією та                           профспілковим комітетом на  2017- 2020 роки
 
 
Перелік 
посад працівників з ненормованим робочим днем, яким надається додаткова оплачувана відпустка тривалістю 7 календарних днів
Керівник
Практичний психолог
Кухар( шеф-кухар)
Завгосп
 Медична сестра
                     
  Додаток №2
до колективного договору між       адміністрацією та  профспілковим                                   комітетом на    2017- 2020 роки
 
Перелік 
робіт із важкими і шкідливими умовами праці, при виконанні яких здійснюється підвищена оплата праці на10 %
Прибирання санвузлів,туалетів.
Виготовлення дезінфікуючих розчинів та їх використання.
 
                
 
 
 
 
 
Додаток №3
до колективного договору між адміністрацією та                профспілковим комітетом на  2017- 2020 роки
 
Перелік
доплат, надбавок до тарифних ставок і посадових окладів працівників, що мають міжгалузевий характер
 
 
 
Доплати і надбавки                  Розміри доплат і надбавок    
За суміщення професій
 
 
За розширення зони обслуговування та збільшення обсягу робіт
 
 
За виконання обов’язків тимчасово відсутнього працівника
 
За складність і напруженість в роботі
 
За роботу в нічний час
 
 
Водіям автотранспортних засобів:
Доплати за ненормований робочий день
 
За прибирання туалетів та за використання дезинфікувальних засобів
 
Надбавки:
За класність легкових і вантажних автомобілів, автобусів
 
 
За високі досягнення в праці
 
За виконання особливо важливої роботи на певний термін
До 50 відсотків тарифної ставки, окладу суміщених посад працівників
 
До 50 відсотків тарифної ставки, окладу, які могли б виплачуватися за умови додержання нормативної кількості працівників
 
До 50 відсотків тарифної ставки, окладу відсутнього працівника
 
До 50 відсотків тарифної ставки, окладу
 
40 відсотків годинної тарифної ставки, посадового окладу за кожну годину роботи в нічний час.
 
25 відсотків тарифної ставки за відпрацьований час
У розмірі 10 відсотків місячного окладу
 
 
 
Водіям 2 класу – 10 відсотків
Водіям 1 класу – 25 відсотків тарифної ставки за відпрацьований водієм час
 
До 50 відсотків посадового окладу
 
До 50 відсотків посадового окладу
 
 
 
 
 
 
 
Додаток №4
до колективного договору між адміністрацією та       профспілковим комітетом на  2017- 2020 роки
 
 
Перелік
професій і посад із шкідливими умовами праці, зайнятість працівників на роботах яких дає право на щорічну додаткову відпустку в разі атестації робочих місць
 
Прибиральник загальних убиралень та санвузлів -  4 дні
Кухар, який працює біля плити    - 4 дні
Праля    - 4дні
Кочегар котельні котлів, що працюють на твердому паливі, зайнятий видаленням шлаку ручним способом  - 7 днів
Опалювач, зайнятий опаленням печей  дров’яним паливом - 4 дні